RotoArray comPAct

Krautkrämer RotoArray™ comPAct

 

Unikátna prenosná rolovacia sonda pre kontrolu kompozitných materiálov, lepisiel a teplovodivých zmesí v automobilovom a leteckom priemysle. Krautkrämer RotoArray comPAct spoločnosti Waygate Technologies využíva novú technológiu comPAct, ktorá integruje ultrazvukovú Phased Array elektroniku do minutúrnej podoby integrovanej priamo do sondy. S Krautkrämer RotoArray comPAct bude Vaša PA kontrola flexibilnejšia a bude vyžadovať menej vybavenia.  RotoArray comPAct zabezpečí spoľahlivú a pohodlnú detekciu indikácií pri maximálnej prenositeľnosti, nízkej hmotnosti a excelentnej konektivite ppre nákladovo efektívnu Phased Array kontrolu.  

RotoArray comPAct sonda

 

Nákladovo efektívne a hmotnostne ľahké PA UT riešenie 

Nová patentovaná technológia comPAct integruje funkcionalitu PA elektroniky do na čip o veľkosti polovice palca. Miniaturizovaná elektronika umožnila násobnú redukciu objemu zariadenia a 20-násobnú redukciu spotreby energie v porovnaní s tradičnýmo PA UT zariadeniami. To umožňuje napájanie a ovládanie zariadenia cez bežné PC s OS Windows v tabletovej forme cez USB. Minimálna veľkosť a nízka hmotnosť elektroniky umožňuje osadenie PA UT eletkroniky do púzdra podľa požiadavky alebo osadenie priamo na sondu samotnú. comPAct dláždi nové cestu pre ľahšiu, jednoduchšiu a nákladovo efektívnejšiu UT PA kontrolu. 
 

RotoArray comPAct sonda

 

Aplikačné využitie

Krautkrämer RotoArray comPAct je navrhnutý predovšetkým pre kontrolu väčšich plôch s vylepšenou PoD v oblasti letectva, vesmírnych aplikácií, veternej energie, automotive, a detekcie korózie. 

 

Vybrané aplikácie: 

  • Kontrola kompozitných materiálov v leteckom priemysle, lopatky veterných turbín, hliníkové lopatky, krídla a trupy lietadiel, lopatky helikoptér, a komplexné kompozitné odliatky​ 
  • Detekcia a určenie veľkosti delaminácií a kvality lepených spojov 
  • Meranie hrúbky, korozívne úbytky materiálu​ 
  • Detekcia a kvantifikácia internej porozity​ 

 

Často kladené otázky

Aký je rozdiel medzi sondou Kraukrämer RotoArray a RotoArray comPAct?

Krautkrämer RotoArray comPAct integruje novú patentovanú technológiu, ktorá eliminuje potrebu väčšieho a ťažšieho UT PA zariadenia pre prevádzku sondy. Pre využitie tejto sondy je potrebné ju pripojiť len na USB port PC, čím sa výrazne redukuje objem zariadenia a znižujú sa náklady  na obstaranie funkčného celku. 
 

Je technológia comPAct dostupná aj v iných produktoch  spoločnosti Waygate Technologies?

Máme v pláne integrovať comPAct technológiu do ďalších produktov v budúcnosti. Sonda RotoArray comPAct je prvý produkt na trhu s touto technológiou. 
 

Ktoré skeny poskytuje Krautkrämer RotoArray comPAct?

Krautkrämer RotoArray comPAct ponúka A, B, a C skenovacie údaje.
 

Je sonda nastaviteľná pre ovládanie pravou alebo ľavou rukou?

Áno. Krautkrämer RotoArray comPAct je možné flexibilne konfigurovať podľa požiadavky operátora. 
 

Môžem použiť Krautkrämer RotoArray comPAct pre povrchy s rôznym tvarom / zakrivením?

Áno, môžete. Sonda sa svojím povrchom dokáže prispôsobiť nerovnostiam povrchu.

 

 

Máte otázky, alebo chcete vypracovať ponuku?

Kontaktujte nás: ndesolutions@ndesolutions.sk